nedelja, 12. oktober 2014

Božiček

Santa Claus-a  želijo imeti pri  My time to craft  in ker pri Less is more  želijo imeti dve stvari, sem naredila kar 2 v 1.  Pa imam spet narejeno eno voščilnico za božično novoletne praznike. Mogoče nastane še kakšna enaka, mi je tale kolaček Božiček prav simpatičen.



Prijavljam jo tudi na   613 Avenue Create - challenge#93 anything goes w/optional CAS.                                     

Lep in ne preveč naporen delovni teden vam želim.


četrtek, 9. oktober 2014

Mali nogometaš

Dve leti je danes star sodelavkin vnuček in tako kot njegov oči, tudi Luka že zelo rad brca žogo. In seveda je morala biti tudi voščilnica v tem stilu, s tem simpatičnim fantičem z žogo.
Luka, vse najboljše.





Prijavljam jo tudi na izzive:
 Lepo bodite, Zvonka.


nedelja, 5. oktober 2014

Roza pentlja




Roza pentlja, simbol boja proti raku dojk, je tema 118. izziva Craft-alnice.
Dekleta iz ustvarjalnega tima nas vabijo, da se pridružimo akcijam v Rožnatem oktobru
z izdelavo voščilnic na katerih je roza pentlja. Hkrati nas naprošajo, da na izziv
prijavljene izdelke poklonimo združenju Europa Donna.
Vedno sem za dobrodelne akcije. Tako sem danes sedla za ustvarjalno mizo in nastale so štiri enostavne voščilnice, ki jih bom seveda tudi z veseljem poklonila. Ker je časa še skoraj deset dni, bo gotovo nastala še kakšna drugačna.












Prijavljam jih tudi na izzive:

Pozdravček vsem!

sreda, 1. oktober 2014

Jesenska razigranost

Kako simpatičen naslov mesečnega izziva za oktober si je tokrat zamislila Marina iz spletne trgovine Mavelu na njenem blogu - JESENSKA RAZIGRANOST.   Jesen nam res s svojo pisanostjo, raznolikostjo in obilico jesenskih darov daje ogromno možnosti za razigranost.
V tem mesecu sodelujem kot gostja ustvarjalnega tima na Marininem blogu, na kar sem seveda zelo ponosna in se ji ob tej priložnosti zahvaljujem za izkazano čast.
Za ta izziv sem pripravila voščilnico s štampiljko dveh ježkov z jabolki. Čisto jesenski motiv in ježka sta res malo navihano razigrana, samo prijatelja ali pa kaj več, kdo ve.






Iz spletne  trgovine  Mavelu.com so
disstres markerji in
disstres blazinice,
osnova za voščilnico,
akvarelni papir,
napis je iz kompleta štampiljk, prav tako srčki.

Do konca meseca imate čas, da se tudi vi pridružite izzivu JESENSKA RAZIGRANOST.
Marina bo naključni izžrebanki podarila bon v vrednosti 10€ za nakup v njihovi spletni trgovini.

                                       

darilni-bon

Voščilnico prijavljam tudi na izzive:
Pozdravček do naslednjič. Zvonka


torek, 30. september 2014

Slika kot inspiracija

Tak je naslov 117. izziva Craft-alnice in jaz lovim prav zadnje minute, da ga še ulovim, zato bo danes moja objava čisto kratka.
Odtisek sem imela že precej časa doma in je čakal, da pride na vrsto in dočakal, je pa prav simpatična tale deklica na mušnici.  Pobarvan je z distressi, z njimi sem tudi senčila ozadje, dodala trak in krogec s številko, ki pa se še lahko zamenja. Papir za ozadje je iz zaloge.




Jutri se spet beremo, lep pozdrav.


nedelja, 28. september 2014

Creative blog hop

Za to igro sem slišala prvič, ko sem brala Sonjin blog in videla, da me je nominirala. To si štejem v čast, saj je moj blog  komaj pred enim tednom dopolnil en mesec, torej je še krepko novinec med blogi.
Tudi s pravili sem se seznanila pri njej in baje se moram najprej predstaviti.
Sem Zvonka, žena in mati odraslega sina. Pet desetletij sem že prekoračila. Živimo na vasi in tu v domačem okolju prav uživam, saj imam zelo rada naravo in živali. Ker živimo blizu gozda, nas skoraj vsakodnevno obiščejo srne, včasih lisica, polhi ali kuna. Zaenkrat imamo dva mačka, Bučko in Maksa. Prej smo imeli Tačko 12 let, pa je zbolela in smo jo morali dati uspavati. Zelo si pa želim imeti tudi psa. Imamo tudi zajce, no, v bistvu so to domači kunci, s katerimi pa se bolj ukvarja mož. Okoli hiše je vedno dosti opravil, dela na vrtu in z rožami, a še vedno se najde tudi čas za ustvarjanje, ki je dobesedno balzam za mojo dušo, pa naj se to sliši še tako obrabljeno. Ustvarjam v bistvu že odkar pomnim, bolj resno oz. intenzivno pa zadnjih šest let. Rada tudi spečem kaj sladkega in vsako jesen kot pridna gospodinja pripravljam ozimnico. Moja želja je, da bi se nekoč naučila klekljati.





Predstaviti moram še Sonjo, ki me je nominirala in ima blog Na obisku pri Old punci.
Njen blog je zelo pester, zanimiv in poln super branja o njunih potepanjih. Je prav zanimiva punca, to se lahko razbere iz njenih prispevkov. Zelo vesela sem kadar pri meni pusti svoj komentar, to cenim. S Sonjo sva se enkrat že celo srečali (na srečanju Craft-alnice v Rayherju), vendar ne vem, če se ona tega sploh spomni. Oglasite se na njenem blogu, tudi vas bo očarala s svojimi prispevki.

Pa še odgovori na vprašanja.

1. Kaj trenutno počnem?
Poskušam še brez hitenja, v miru in dovolj zgodaj izdelati čimveč voščilnic za božično novoletne praznike.
Z vrta pospravljam kar je še uporabnega in spravljam za ozimnico.
Jabolka, ki smo jih že obrali predelujem v čežano, ker bodo drugače počasi zgnila, saj niso nič špricana in zato tudi manj obstojna. So pa bio.
Razmišljam o novoletnoh darilih, no bolj darilcih ali pozornostih, ki jih bom tako kot vedno izdelala sama.
Razmišljam tudi kako in na kakšen način bi najbolje spravila štampiljke z napisi. Kako jih imate ve spravljene?

2. Kako se moje delo razlikuje od drugih?
Ne vem kako, je pač samo moje in ima moj pečat. Čeprav mi je pogosto všeč kakšna ideja, jo potem vedno spremenim, dodam in dopolnim po svoje. Mislim, da je vsaka ustvarjalka prepoznavna po nekem svojem stilu. Skušam pa biti pri izdelavi kar se da natančna in ne maram površnosti.
Da ustvarjam že precej časa in da tudi še kaj drugega razen papirčkanja, si lahko pogledate v mojem albumu Taca.
 

3. Zakaj ustvarjam?
Zato, ker je to balzam za mojo dušo, kot sem napisala že zgoraj. Brez ustvarjanja bi mi nekaj manjkalo. Ob ustvarjanju pozabim na vse, največkrat tudi na čas in prav zato se ustvarjanje pri meni pogosto potegne pozno v noč, saj ko sem enkrat "notri" kar ne morem nehati.

4. Kako ustvarjam in kje dobim inspiracijo?
Pogosto ustvarjam, ker si nekdo nekaj zaželi, potem te želje premlevam v glavi dokler ne dozorijo in ne dobijo podobo. Zadovoljstvo in veselje naročnika je moja največja nagrada. Rada pa ustvarjam tudi po trenutnem navdihu, takrat pa res samo zase. Inspiracija so mi izdelki drugih ustvarjalk, novi ustvarjalni pripomočki in dodatki, ki jih moram ponavadi čim prej preizkusiti.

Igrica se nadaljuje s tem da moji dve nominiranki pripravita podobno objavo do 6.10. Za dve novi nominiranki sem se težko odločila, saj vaših blogov še ne spremljam dolgo in vaših ustvarjanj še ne poznam tako dobro. Vse ste zelo pridne, kreativne, polne idej in novih zamisli, zato se je bilo zelo težko odločiti.
Moji nominiranki naprej sta Valentina z bloga Po osmi in pol, ki je tako vsestranska ustvarjalka, en tak multipraktik, da imam ob njej pogosto slabo vest, saj jo skoraj ni stvari, ki jo ne bi znala oz. jo ne bi počela in pa Renata z bloga Renatina ustvarjanja, ker mi je njen stil zelo blizu in všeč.

Lep pozdravček in lep delovni teden vam želim. Obetajo nam še nekaj sonca. 
Hkrati se vam zahvaljujem za vse obiske in komentarje.

četrtek, 25. september 2014

CAS voščilnice ali izziv pri Tanji

Priznam, CAS (Clean and Simple) voščilnice delam zelo poredko, pa niti ne vem zakaj, verjetno zato, ker to ni najbolj moj stil. To so preproste voščilnice, kjer je manj več. Pa jih niti ni tako enostavno narediti, vsaj meni ne, ker bi vedno rada še kaj dodala gor, se tako težko vzdržim pri vseh lepih dodatkih, ki jih imam na razpolago. 

Tokrat me je izziv pri Tanji spodbudil, da sem se polotila take izdelave. In veste kaj, postalo mi je všeč. Res, prav z veseljem sem jih izdelovala. Pa po vsej verjetnosti jih bom še.

Pri prvih dveh sem uporabila  isto štampiljko in drug napis.Tudi štampiljko snežaka imam že dolgo doma in sem jo spet zvlekla na plano. Mi je prav simpatičen.
Potem sem se polotila še barvanja Gorjuss deklic, ki so mi zadnje čase zelo všeč. In spet nisem mogla ostati pri eni.
Pridružite se tudi vi Tanjini CAS povezovalni zabavi, čas imate do 6.10.






Lep pozdrav do naslednjič. Zvonka