nedelja, 30. november 2014

Žoga

Sodelavka je rekla, da nečak kar naprej ponavlja goga, goga (žoga). In padla je ideja, da za rojstni dan dobi voščilnico žogo. Pa sta nastali dve žogi.
Malo ročnega rezanja, 2 slončka za dve leti, ime in številka prevlečeni z glossy accents. Samo ne vem zakaj mi je potegnilo malo na rumeno. Mogoče zato, ker je že precej star??!








Drugo pa prijavljam na Marinin blog hop in sicer k Tamari.
Uporabila sem štampiljko iz seta  Čudovito praznovanje.

sreda, 26. november 2014

Čas je za svečke

Adventni čas je čas takih in drugačnih svečk, pa naj bodo male, velike, dišeče ali ne, oglate, okrogle, čajne...v vseh barvah jih že lahko dobimo.Že nekaj časa sem se poigravala kaj bi letos izdelala za drobno pozornost med prazniki. Lansko leto so bile to čajne vrečke za 2 ali 4 čaje in  škatlice s 4 svečkami, letos pa svečke v malo drugačni obliki. Tu sta prva dva primera, seveda bodo še nastajale.














Drugo prijavljam na

Pozdravček do naslednjič. 

ponedeljek, 24. november 2014

Razstava adventnih venčkov



Včeraj smo obiskali tradicionalno razstavo adventnih venčkov in novoletnih aranžmajev,  ki so jo pripravili v cvetličarni  PR' KRNC  v Stražišču pri Kranju. Čudovito pripravljena razstava, od venčkov, aranžmajev do samega ambienta. Vse pohvale organizatorjem in vsem udeleženim, še posebno ko pomislim, da je bila še prejšnje popoldne cvetličarna normalno odprta, včeraj pa je bil to čisto drug prostor. Naše oči so se "napasle" ob vseh lepotah, duša nam je veselo igrala, odhajali smo še čisto pod vtisom videnega. Težko je opisati z besedami, to moraš enostavno doživeti v živo. Da pa boste tudi vi ujeli vsaj kanček vseh teh lepot, vam ponujam nekaj slik na ogled.  Mogoče dobite idejo za domačo izdelavo venčka. Ta teden ga bo potrebno izdelati.
























Več fotografij si lahko pogledate na mojem albumu.



nedelja, 23. november 2014

Dvojna kuverta

Znanka me je prosila, če lahko nekaj naredim za prijateljico, ki praznuje Abrahama in bi ji poklonili denar. Rada ima mačke, doma jih ima kar nekaj, z možem pa se ukvarjata tudi s čebelarstvom. Naj bo nekaj v tem stilu. Tako je nastala dvojna kuverta, ki se odpre na obeh straneh. Na eni strani je voščilnica z voščilom, na drugi strani je lahko denar ali darilni bon. Do sedaj sem jih v nekaj letih izdelala  že lepo število, zato je šla izdelava kar hitro. Naročnica je bila zelo zadovoljna in s tem tudi jaz.



Prijavljam jo na:
Lepo nedeljo vam želim.

četrtek, 20. november 2014

Rodila se je deklica

In novorojenčica si zasluži škatlo presenečenja - explosion box v roza barvi. Papir na zunanjih stranicah je že sam po sebi dovolj bogat in še sveti se, zato ga nisem dodatno okraševala. Znotraj pa nekaj teh luštnih dojenčkastih izrezov, malo rožic, lepa misel, prostorček za voščilo in na sredini trakec pod katerega lahko zataknemo evrčke ali pa kaj drugega. Pa je škatlica narejena in gre lahko k novi lastnici.






Prijavljam jo na:
Pozdravček.



torek, 18. november 2014

Za dojenčke

Klekljanje je ena od stvari, ki bi se jo še rada nekoč naučila. Mogoče takrat, ko bom v penziji.
Bivša sodelavka je sklekljala te copatke in me  prosila, če ji izdelam voščilnice za novorojenčke.
Seveda, zakaj pa ne.







Zadnjo prijavljam v Craft-alnico, kjer želijo nekaj za fantka ali punčko in na  Mavelu, kjer Marina želi, da prevladuje bela barva. Pri njej sem kupila štampiljko s tem luštnim napisom, zlato blazinico s katero je odtisnjen napis, embosirno srajčko in šablono srčka.

Pozdravček do prihodnjič. 








sobota, 15. november 2014

Tesar (carpenter)

Mimo tesar je Bildmalarna štampiljka,  ki sem jo naročila takrat kot deklico s čokolado.  Končno je tudi ta prišla na vrsto za izdelavo.






Prijavljam jo na izzive:
  Sketchsaturday - sketch 336
  Milkcoffeechallenge - hand color image
  avenue613  - ch.97-anything goes
  thestampingchef - ch.55-anything-goes
  fabnfunky - ch.237-its our birthday
  abc-challenge - x is for xtra special

Lepo bodite.