sreda, 10. december 2014

Snežaki

Zima ne more biti brez snega in snežakov in tudi praznične voščilnice ne. Ker nam narava zaenkrat še ni podarila snega, da bi lahko naredili snežaka, sem jih pripravila na voščilnicah. Take enostavne, CAS.

 

Prijavljam jih na craftycalendarchallenge - white on white
                           whimsyinspires- challenge-78-anything-goes
                           avenue613 - challenge-101-anything-goes




 





Lepo se imejte.

ponedeljek, 8. december 2014

Božično žito


Setev božičnega žita je znana že več tisočletij, predvsem v srednji Evropi. Dandanes ga sicer ljudje večinoma sejejo le iz navade, ponekod pa še verujejo, da bo s setvijo mladega žita pred Božičem letina prihodnje leto obilnejša.
Najbolj priljubljen setveni dan božičnega žita je god sv. Lucije (13. december), ljudje pa sejejo tudi na god sv. Barbare (4. dec.) in na Marijin praznik (8. dec.).
Pšenico sejemo v plitve okrasne posode ali v podstavke za cvetlične lončke, ki jih postavimo na svetlo in ne prevroče mesto. Žito klije 10 do 14 dni, tako da bo za Božič ravno najlepše.
Mlado žito postavimo k jaslicam oziroma kar vanje, pa tudi na mizo ali v okno. V sredino posevka lahko postavimo tudi svečo. Žito pustimo rasti do sv. Treh kraljev, najpogosteje pa do Svečnice.
Setev božičnega žita pa ima tudi širši pomen, saj »novo žito« simbolizira »novi kruh«, oziroma Novi kruh življenja, znan predvsem v krščanstvu. Na slovenskem srečujemo 'Božično žito' na Gorenjskem, 'kaljeno žito' na Štajerskem, 'pšeničko' na Dolenjskem ter 'večno življenje' v Beli Krajini.

Tudi mi smo se z otroki lotili sejanja božičnega žita v četrtek na god sv. Barbare. Pred tem pa smo še skupaj pripravili posodice.  Zanje smo uporabili kar prazne plastenke in naredili možičke, v katere smo dali zemljo in na vrhu žito. Seveda smo tudi dobro zalili.
Danes  so našim možičkom že zrastli "lasje".











Časa za sejanje žita imate še dovolj, saj na toplem zelo hitro vzklije. Nam je v štirih dneh.
Lepo ustvarjajte in se zabavajte.

Na Craft-alnici je tema  Ustvarjajmo z otroki, zato naše sejanje žita prijavljam na njihov  122. izziv.














sobota, 6. december 2014

Rojstni dan

Danes samo na hitro pokažem dve voščilnici za rojstni dan in to za okroglih 60 let. Morali sta biti zelo polni, pa svetleči....Da ne znam slikati ni nobena skrivnost, zato se tudi na slikah ne vidi kako se voščilnici svetita.  Drugo voščilnico bosta slavljenki dala vnučka dvojčka, zato je tak motiv.







Lep vikend vam želim.

ponedeljek, 1. december 2014

Koledarčki #1

Marina iz Mavelu.com je že nekaj časa nazaj začela z igrico blog hop, ki se jutri opolnoči izteka, zato moram pohiteti z objavo. Nagrade so mamljive -  Marinini seti štampiljk in  potegujem se vsaj za kakšen set. Upam, da bom imela srečo pri žrebu.
Tokrat sem se lotila izdelave koledarčkov. Štiri sem imela naročene, ker pa sem bila ravno pri volji, imela vse že par dni navlečeno, sem jih izdelala osem. Pa izgleda, da bo potrebno izdelati še kakšnega. Že lansko leto sem jih nekaj izdelala, toliko pa še ne kot tokrat.


Prvega prijavljam k Mojci.
Uporabila sem štampiljko iz seta Čudovito praznovanje.





Tega prijavljam k Simoni.
Uporabila sem zvezdice iz seta Čudovito praznovanje



Četrtega prijavljam k Darji.
Uporabila sem štampiljke iz seta Čudovito praznovanje.



Petega prijavljam k Marini.
Uporabila sem štampiljke iz seta  Novo leto - set1 (ni ga več v trgovini).


Šestega prijavljam k Maji (Hiška iz papirja).
Uporabila sem štampiljko iz Mavelu.



Sedmega prijavljam k Tini.
Uporabila sem štampiljke iz seta Čudovito praznovanje.

Ta koledarček pa prijavljam v Najlepši par - galerija decembra.



Potem imam pa še dve voščilnici, ki ju še nisem objavila.


Modro prijavljam k Tanji (lightwithin).
Uporabila sem štampiljko napisa iz Mavelu.



Rdečo prijavljam k Daši.
Uporabila sem štampiljke iz seta  Novo leto - set1 (ni ga več v trgovini).






Adventni čas

Pa je prišel december in spet je pred nami adventni čas. Včeraj je bila že 1. adventna nedelja in prižgali smo prvo svečko na adventnem venčku.  Pri nas venček tudi letos ni  klasičen okrogel venček, pač pa bolj aranžma, saj sem ga po navdihu z razstave  naredila iz brezovih vej. Dekoracija na aranžmaju je letos v rdeči barvi.







Vrata pa nam krasi kar kupljeni venček, ki mi je bil zelo všeč ob ogledu razstave in sem ga že takrat tudi rezervirala.



Več o adventu pa tu.  Mi je Ne-ja  prijazno prilepila link.
Ostala dekoracija, lučke in vse kar paše zraven pa bo še nekaj časa počakalo, vsaj do sredine decembra.
Lepo bodite do naslednjič, kljub groznemu deževnemu vremenu.

nedelja, 30. november 2014

Žoga

Sodelavka je rekla, da nečak kar naprej ponavlja goga, goga (žoga). In padla je ideja, da za rojstni dan dobi voščilnico žogo. Pa sta nastali dve žogi.
Malo ročnega rezanja, 2 slončka za dve leti, ime in številka prevlečeni z glossy accents. Samo ne vem zakaj mi je potegnilo malo na rumeno. Mogoče zato, ker je že precej star??!








Drugo pa prijavljam na Marinin blog hop in sicer k Tamari.
Uporabila sem štampiljko iz seta  Čudovito praznovanje.

sreda, 26. november 2014

Čas je za svečke

Adventni čas je čas takih in drugačnih svečk, pa naj bodo male, velike, dišeče ali ne, oglate, okrogle, čajne...v vseh barvah jih že lahko dobimo.Že nekaj časa sem se poigravala kaj bi letos izdelala za drobno pozornost med prazniki. Lansko leto so bile to čajne vrečke za 2 ali 4 čaje in  škatlice s 4 svečkami, letos pa svečke v malo drugačni obliki. Tu sta prva dva primera, seveda bodo še nastajale.














Drugo prijavljam na

Pozdravček do naslednjič.