nedelja, 11. januar 2015

Trakovi, trakci...

Trakov imam ogromno, vsaj mislim. Nekaj časa sem bila kar obsedena z njimi in sem jih kupovala v vseh barvah in odtenkih. Potem je bilo pa treba to vse nekam pospravit. In to je bil že večji problem, kam in predvsem kako, da bo urejeno in pregledno.
Najprej (kakih pet, šest let nazaj) sem imela takole spravljene. Seveda je škatla kmalu postala premajhna in tudi nepregledna. Čez kakšno leto sem naredila tako škatlo. Pa mi ni bila preveč všeč in sledila je malo bolj dodelana škatla.  Tudi ta ni bila ravno v okras, je pa bila dokaj uporabna.
Že nekaj mesecev sem si na netu ogledovala kako imajo to urejeno druge ustvarjalke. Nekaj idej mi je bilo zelo všeč, pa so bile nekatere predrage, druge nedosegljive, pa k mizarju bi morala, pa...
V Ustvarjalnem dotiku sem našla tako škatlo. Pred novim letom so bile občutno znižane in sem se odločila za nakup treh. Z urejanjem sem imela veliko dela, nisem še niti čisto zadovoljna (trakci bi morali biti bolj barvno razporejeni), zaenkrat je tako, pregledno in urejeno je.
Potem je pa še težava kam z "ostanki" oz. kratkimi trakci, ki ostanejo. Najprej sem jih imela v velikem steklenem kozarcu, pa sem morala vsakič ko sem kaj iskala, vse stresti ven. Zdaj sem jih dala v prozorno plastično škatlo in vsak konček spela s sponko za papir, da se ne bodo zavozlali med seboj. Upam, da to nekaj časa zdrži.
Kakšne pa so vaše izkušnje, kako imate spravljene?






Lepo nedeljo vam želim kljub turobnemu vremenu. Zvonka

petek, 9. januar 2015

Bralno kazalo

ali knjižno kazalo??!! Nikoli res ne vem kaj je pravilno, žal. Mogoče celo oboje. Kakorkoli, tole je moje peto kazalo, ki je izdelano in namenjeno kot voščilnica, potem pa se lahko sname in uporablja.
Tale Gorjuss se mi zdi prav primerna za bralna kazala  glede na to, da stoji ravno na kupu knjig. Deklico  sem odtisnila na akvarelni papir, jo pobarvala z distress markerji in blazinicami, maskirala in odtisnila ozadje -  pisavo in poštne žige, nato pa ozadje še posenčila. 
Tudi drugo stran kazala sem najprej poštempljala, nato pa še senčila. Na vrhu sem naredila luknjico, jo olepšala z zakovico in skoznjo napeljala trak.
Da pa bi bilo kazalo res kar najbolj uporabno in se ne bi tako hitro uničilo, sem ga na koncu premazala še s prozornim lakom na vodni osnovi. In glej ga šment, skoraj sem vse uničila, saj distressi reagirajo z vodo. Na srečo se je vse dobro izteklo. Treba je bilo le še kazalo spraviti na voščilnico in je končano. Pri tem sem uporabila dekorativni polkrožni izrez Najlepšega para, zato jo prijavljam tudi v njuno januarsko galerijo.
Upam, da  bo slavljenka vesela kazala in ga bo z veseljem uporabljala.
Saša, še od tu - vse najboljše!








Voščilnico- kazalo prijavljam na:

Lepo se imejte do naslednjič. 




torek, 6. januar 2015

Sladko voščilo

Čokoladnic sem izdelala že res kar veliko, nisem jih pa še preštela in verjetno se je tudi katera izmuznila fotoaparatu. Je tako luštno darilo, ki vsebuje voščilnico, čokolado, pa še kak evro ali darilni bon se lahko doda. Rada jih izdelujem, skoraj raje kot same voščilnice. Tudi nekatere ustvarjalke sem že naučila izdelave, čeprav se meni izdelava zdi zelo enostavna. Izdelam vsako posebej po meri čokolade. Največ sem jih naredila za okrogle obletnice in tako je bilo tudi tokrat. Navodila so bila le leta, ime in da rada hodi v hribe. Pa naj fotografije govorijo.






Prijavljam jo na

Pozdrav do naslednjič.

sobota, 3. januar 2015

Za dekleta in fante

Avgusta sem ustvarila svoj blog in moja prva objava na njem je bila voščilnica z all starko. Tista je bila še v celoti izrezana na roke, s škarjami. Pa vseeno mi je kar dobro uspela, z njo sem se tudi uvrstila med TOP3 na izzivu Craft-alnice. Decembra pa sem od sina za darilo dobila šablono   in sem je bila seveda zelo vesela. Ker pa je bil ravno čas izdelave božično novoletnih voščilnic, ni bilo časa za njen preizkus. Danes pa vam že lahko pokažem prve tri voščilnice za pokušino, za dekleta in fante.


Prvo prijavljam na:


Drugo pa prijavljam na Najlepši par - ko me inspirira #33 - čipke.


Lepo bodite.

petek, 2. januar 2015

2015

Pa smo ga dočakali, leto 2015. Prazniki so za nami in upam, da ste jih lepo preživeli. Zunaj imamo tisto pravo zimo s  snegom, mrazom in sonceeem. Taka zima je zame najlepša. Za  prvo objavo letos vam pokažem voščilnice, ki krasijo naš dom. Že nekaj let jih nizam na vrvico v predsobi in ko je polna, voščilnice dobijo mesto še ob jaslicah, skoraj 40 jih je. Glede voščil sem starokopitna, še vedno prisegam na "standardna" voščila, ne tista preko sms-ov, mms-ov in mail-ov. Jih lahko potem večkrat vzamem v roke, občudujem in ponovno berem. Še iz prejšnjih let imam spravljene.






Lepo preživite današnji dan. Pozdravček, Zvonka.

sreda, 31. december 2014

Novo leto 2015



Naj se v novem letu
vam izpolnijo vse sanje.
In če morda ste pozabili nanje,
ne obupajte in se vrnite vanje.

Srečno 2015!
 
Lepo praznujte.



(slika je z googla)

Ob koncu leta se vam želim še zahvaliti za vse vaše obiske in komentarje, vedno sem jih vesela in hvala vam zanje. Vabljeni tudi v prihodnje.   Zvonka

nedelja, 28. december 2014

Dve dvojni kuverti

Pred časom sem vam že pokazala dvojno kuverto. Danes vam pokažem dve, ki sta nastali zadnje čase za okrogli obletnici. Ena za njenih  40 in druga za njegovih 60 let. Prva ima rada šport, gibanje...drugi pa ...ni težko uganiti, kajne... njegova hobija sta čebelarstvo in ribolov.





Prijavljam jo v decembrsko galerijo Najlepši par.








Drugo pa prijavljam na 124.izziv Craft-alnice (karkoli)
pa še k  avenue613 - anything goes
cutecardthursday - anything goes
thestampingchef - anything goes
divasbydesign - anything goes
whimsyinspires - anything goes
sweetstampin - anything goes
chocolatecoffeecards - challenge-81-party time.



Danes ponoči nam je narava zelo radodarno nasula snega. Imamo ga čez 40 cm. Dopoldne smo morali kar pridno kidati. Še sreča, da ni bilo potrebno iti v službo. Je pa lepo.




Lepo se imejte te zadnje dni letošnjega leta.